Oznaczenie CE

Ocena zgodności

Spółka Československý Lloyd jest notyfikowanym i autoryzowanym podmiotem do oceny zgodności statków przeznaczonych do celów rekreacyjnych zgodnie z dyrektywą 2013/53/EU (Rozporządzenie Rządu 96/2016 Dz.U.), posiada więc uprawnienia do udzielania oznaczenia CE wszystkim jednostkom przeznaczonym do celów rekreacyjnych o długości od 2,5 m do 24 m, skuterom wodnym, jednostkom bez kompletnego wyposażenia, ich częściom składowym, jak np. wbudowanym lub podwieszanym silnikom, zbiornikom paliwa i wężom, urządzeniom sterowniczym, prefabrykowanym lukom i świetlikom. Link do odpowiedniej notyfikacji w ramach EU jest dostępny tutaj.

Ocena łodzi w przypadku przywozu spoza UE

W przypadku sprowadzenia łodzi lub skutera wodnego z kraju spoza Uni Europejskiej możemy dokonać dodatkowej oceny jego zgodności na podstawie oceny dokumentacji, obliczeń wytrzymałościowych, badania stabilności oraz badania wyporności. Dokonujemy również pomiaru emisji hałasu. Ocenę zgodność przeprowadzamy zgodnie z procedurą PCA

Koszty

Poszczególne stawki dokonania oceny są zależne od wielkości oraz rodzaju statku, istnienia dokumentacji oraz możliwości dokonania badań. Stawki oceny indywidualnie przywiezionych jednostek pływających wynoszą od 4.000 zł  do 8.000 zł.

 

Masz pytanie ?

Napisz lub zadzwoń

Renata Wojnowska

Doradca Klienta 

Kom : (+ 48) 730 668 341

WięCej

www.csloyd.cz

Podziel się z innymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on print
Share on email